Czyszczenie chemiczne

Czyszczenie i pranie chemiczne w Rzeszowie

Pranie chemiczne przeznaczone jest do prania odzieży i wyrobów włókienniczych nie nadających się do prania w kąpieli wodnej.

Technologia opiera się na praniu tych wyrobów w niepalnych rozpuszczalnikach chlorowanych w hermetycznym, bezwylotowym agregacie piorąco-suszącym. Dzięki zamkniętemu obiegowi rozpuszczalników jest to technologia ekologiczna. Nie wymaga wylotów oparów z maszyny do środowiska. Opary powstające w procesie suszenia są wymrażane, a tym samym skroplone i zwrócone do zbiorników agregatu.

Pranie chemiczne krok po kroku

– Detaszowanie

W pierwszej kolejności, przyjęta odzież do prania trafia na stół detaszerski, gdzie poddawana jest odplamianiu wstępnemu. Zapierane są kołnierze, obrzeża rękawów, kieszenie, miejsca pod pachami, dół podszewki. Następnie określamy rodzaj, pochodzenie plamy i specjalnie dobranymi odplamiaczami rozpuszczalnikowymi – usuwane są trudnoschodzące plamy takie, jak: Kawa, herbata, smar, tłuszcz, lakier, krew, czekolada, tusz, sosy itp.

– Pranie

Po wstępnej obróbce na stole detaszerskim, garderoba trafia do prania zasadniczego w agregacie chemicznym. Czynnikiem piorącym jest całkowicie niepalny rozpuszczalnik o nazwie czterochloroetylen (PER). Proces prania jest całkowicie zautomatyzowany. Dzięki nowemu agregatowi marki PRIMUS mamy możliwość wyboru jednego z pośród 20-tu programów. Pranie w rozpuszczalniku kończy się odwirowaniem, po którym zostaje uruchomiony proces suszenia.

– Proces wykańczania

Wysuszona odzież poddawana jest procesowi wykańczania na stolach prasowalniczych.

– Pakowanie

Każda sztuka odzieży wisi na własnym wieszaku, spodnie na specjalnej podkładce a spódnica zapięta specjalnymi zapinkami. Przy pomocy pakowarki garderoba zostaje indywidualnie zapakowana w folię, a następnie umieszczona na magazynku obrotowym.

Czyszczenie, pranie chemiczne