Poradnik Pralniczy

Pranie dla alergików

Pranie dla alergików

Różnego rodzaju alergie są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechne. Uznaje się je nawet za jedną z chorób cywilizacyjnych. Istnieje teoria, iż wiele z nich jest rezultatem zmian jakie zaszły na przestrzeni lat w warunkach w jakich żyjemy. Od higieny liczni z nas przechodzą wręcz do przesadnej sterylności, która zaburza funkcjonowanie naszego układu odpornościowego, a ten w razie konieczności nie potrafi poradzić sobie z obroną przed czynnikami drażniącymi.

[…]

Pranie fartuchów medycznych

Pranie fartuchów medycznych

Fartuchy używane przez pracowników jednostek medycznych często zagrożone są zabrudzeniem czynnikami biologicznymi, a pośród nich np. krwią pacjentów. Jeśli pracodawca podejmuje decyzję o samodzielnym praniu ubrań personelu medycznego to musi posiadać również odpowiednie środki piorące o właściwościach przeciwwirusowych.

[…]

Usuwanie plam z jagód

Usuwanie plam z jagód

Jagody to pyszne owoce, które chętnie jemy. Wiele osób skusi się również na wspaniałe jagodzianki pełne smacznego nadzienia. Problem pojawia się, gdy pyszne nadzienie ląduje na naszym ubraniu, plamy z jagód są trudne do wywabienia. Pewnie nie raz wiele osób miało z nimi spory problem. Możemy oczywiście oddać ubranie do specjalistycznej pralni chemicznej, jednak warto również poznać domowe sposoby na pozbycie się tych uciążliwych zabrudzeń.

[…]

Usuwanie plam z krwi

Usuwanie plam z krwi

Krwotok z nosa, skaleczenie czy przewrócenie się na ulicy skutkują pojawieniem się na naszej garderobie trudnych do wywabienia plam z krwi. Zabrudzenie nią spowodowane nie musi skończyć się wyrzuceniem ubrania. Jeśli zastosujemy odpowiednie metody lub oddamy odzież do profesjonalnej pralni chemicznej to z pewnością będziemy się jeszcze długo cieszyć nosząc dany element garderoby.

[…]

Plamy z lakieru do paznokci

Plamy z lakieru do paznokci

Paznokcie pomalowane lakierem do paznokci wyglądają pięknie. Niestety bardzo często malowane są tuż przed wyjściem z domu, na szybko, a wtedy łatwo o zabrudzenia czy to na ubraniu czy innym materialne. Jak usunąć plamę z lakieru do paznokci, aby nie zniszczyć tkaniny i aby nie został po nim ślad?

[…]