Plamy z lakieru do paznokci

Plamy z lakieru do paznokci

20 czerwca, 2018 Posted by Poradnik Pralniczy 0 thoughts on “Plamy z lakieru do paznokci”

Paznokcie pomalowane lakierem do paznokci wyglądają pięknie. Niestety bardzo często malowane są tuż przed wyjściem z domu, na szybko, a wtedy łatwo o zabrudzenia czy to na ubraniu czy innym materialne. Jak usunąć plamę z lakieru do paznokci, aby nie zniszczyć tkaniny i aby nie został po nim ślad?

Prezentujemy kilka sposobów pozbycia się takich zabrudzeń. Pamiętaj jednak, że aby usunąć silne zabrudzenia i uratować ulubioną odzież możesz ją powierzyć w profesjonalne ręce pralni chemicznej.

Uwaga!

Przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody sprawdźmy działanie środka na który się zdecydowaliśmy na niewielkiej powierzchni, aby upewnić się, że nie zniszczymy tkaniny i nie spowodujemy odbarwień. Jeśli zabrudziliśmy kolorowy materiał działajmy ostrożnie, gdyż może pojawić się odbarwienie.

 

Domowe metody usuwania plam z lakieru do paznokci:

  1. Bierzemy płatek kosmetyczny i nasączamy go zmywaczem do paznokci bądź acetonem. Następnie delikatnie przykładamy do zabrudzonego miejsca, aż usuniemy cały lakier. Kolejnym krokiem jest moczenie w odplamiaczu i pranie również z zastosowaniem tego detergentu zgodnie ze wskazaniami na metce.
  2. Wykorzystaj płyn do czyszczenia. Działanie rozpoczynaj od brzegów plamy i kieruj się do jej środka. Gdy usuniesz zabrudzenie pozostaw aż wyschnie i wytrzyj papierowym ręcznikiem. Na koniec przetrzyj miękką ściereczką aby wygładzić materiał.
  3. Jednym ze sposobów jest również zastosowanie lakieru do włosów. Plamę z lakieru do paznokci spryskujemy lakierem do włosów i zeskrobujemy za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów. Delikatnie wycieramy papierowym ręcznikiem i zostawiamy do wyschnięcia.
  4. Namocz zabrudzenie w roztworze z kwasku cytrynowego, następnie zapierz szarym mydłem i zeskrob zabrudzenie miękką szczoteczką do zębów.
  5. Rozpuszczalnik pomoże zmyć plamę jednak w przypadku jeansu oraz cienkich i kolorowych tkanin spowoduje odbarwienia.
  6. Sodę oczyszczoną mieszamy z ciepłą wodą i delikatnie ścieramy zabrudzenie szmatką lub płatkiem kosmetycznym.
  7. Jeśli lakier wylał się na skórę spróbuj usunąć go przy pomocy zwykłej gumki do mazania lub delikatnie spiłować pilniczkiem.
  8. Niektóre plamy dadzą się również usunąć za pomocą rozcieńczonego w wodzie płynu do mycia naczyń. Roztwór umieszczamy na szmatce i delikatnie pocieramy do momentu aż płyn całkowicie wniknie. Na koniec płuczemy zimną wodą.
  9. Często najlepiej jest pozwolić plamie z lakieru zaschnąć i delikatnie usunąć kosmetyk zeskrobując szczoteczką do zębów, paznokciem, pilniczkiem i dopiero gdy nie będzie już dodatkowej warstwy spróbować wywabić pozostałą plamę znanymi sposobami.